BLOG - Życia Sens

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Ew. Marka 8.36 „Cóż pomoże człowiekowi, choćby cały świat pozyskał, a na swojej duszy poniósł szkodę?”

Czy zastanawiasz się czasem nad sensem życia? Nad tym w jaki sposób żyjesz i jakie masz priorytety? Czy tak naprawdę są dla nas rzeczy ważniejsze niż Bóg? 

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Pojednaj się z Bogiem - refleksja dot. Misji 2018

Tak wiele wspaniałych rzeczy udało na się zrobić, poznać wielu ludzi, pocieszyć smutnych, natchnąć nadzieją, obdarować tym co potrzebne, nakarmić i ubrać ubogich, ale najwspanialsze jednak było to, że Boża obecność była wyraźnie odczuwalna.

Chciałbym podzielić się z wami refleksją, którą natchnął mnie Duch Boży, dlatego drogi czytelniku proszę przemyśl, czy nie jest to właśnie coś, czym Bóg pragnie również przemówić i do ciebie.

Czy kiedykolwiek zwróciłeś/aś uwagę na to, że mówienie o pewnych rzeczach jest niewygodne, oburzające i przeszkadzające, a czasem nawet irytujące. Zastanawiające jest to, że również wiara dla wielu ludzi jest jednym z takich tematów, a zwłaszcza mówienie o grzechu powoduje w ludziach duży dyskomfort, strach, irytację, a nawet wzbudza nienawiść. Dlaczego? 

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Czym jest droga do zbawienia?

[ Według Listu św. Pawła do Rzymian ]

Droga do zbawienia według Listu św. Pawła do Rzymian, to sposób dzielenia się Ewangelią zbawienia przy użyciu biblijnych wersetów z Listu św. Pawła do Rzymian. Jest to prosty, ale skuteczny sposób, by wytłumaczyć, dlaczego potrzebne nam jest zbawienie. Odpowiada też na pytania: jak Bóg zatroszczył się o zbawienie dla nas, jak można je otrzymać, i co się z tym wiąże.

Pierwszy fragment o drodze do zbawienia w Liście św. Pawła do Rzymian to 23 werset 3 rozdziału tego listu: „wszyscy bowiem zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej”. Wszyscy robimy rzeczy, które nie podobają się Bogu. Nikt z nas nie jest bez winy. List św. Pawła do Rzymian 3:10-18 obrazuje, jak grzech wygląda w naszym życiu.

Drugi werset z Listu św. Pawła do Rzymian, który wykorzystuje się w drodze do zbawienia według Listu św. Pawła do Rzymian to 6:23. Fragment ten mówi o konsekwencjach grzechu: „Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, a łaska przez Boga dana to życie wieczne w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.” Karą, na którą zasłużyliśmy grzesząc, to śmierć. Nie tylko fizyczna, ale i wieczna oraz duchowa śmierć!

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

ZDJĘCIA

Zapraszamy do galerii z dni misyjnych w TG.

Galeria MISJA 2016

W najbliższym czasie pojawia sie nowe zdjęcia.

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna

Historia kobiety z Nain

Historia kobiety z Nain jest odpowiedzią na nasze codzienne starania i zmagania się z rzeczywistością. Jezus pragnie pokazać nam, że nie ma dla Niego, żadnej rzeczy, której nie mógł by On rozwiązać.

Kobieta z Nain była wdową posiadającą wyłącznie jedynego syna, był dla niej "perłą w oku" jedynym pocieszeniem i radością. Można by powiedzieć natchnieniem do życia. Nie wiemy z tej historii kim był mąż tej niewiasty, czy był kochającym mężem czy kimkolwiek innym. Natomiast wiemy na pewno, że syn tej kobiety zmarł. Kiedy straciła tego chłopca całe jej życie runęło w gruzach, wszystko to co ceniła było dla niej zniszczone, a ona sama ograbiona. Każda cząstka jej ciała i duszy cierpiała popadając w coraz większą agonię i ból. Ludzie, którzy tracą kogoś bliskiego doskonale rozumia ten ból. Dla niektórych takie cierpienie może przerodzić się w oskarżenia, narzekanie, załamanie czy nawet depresję. Dla tej kobiety był to silny cios, nie miała już sił by żyć. Ból po utracie syna obciążył ją tak mocno, że nie mogła już znieść tego dłużej. Chciała by choć na chwilkę wróciła jedna z chwil spędzonych z synem, by choć ten jeden jedyny raz ponownie nacieszyć się swoim skarbem. Niestety czas nie mógł już się cofnąć, było już za późno.... czyżby?

Google Translate

Google Translate Widget by Infofru

Author Site Reviewresults

Życia Sens - skontaktuj się z nami

  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Gościmy

Odwiedza nas 418 gości oraz 0 użytkowników.